یکی از آرزوهای برنامه نویسان اینه که بتونن با یک زبان برنامه نویسی برنامه هایی بنویسن که روی دستگاه های مختلف (کامپیوتر، موبایل، تبلت، تلویزیون هوشمند، ساعت مچی هوشمند، …) قابل اجرا باشه. اینطوری بجای اینکه بخوان وقتشون رو صرف یادگیری ۱۰ زبان کنن که هرکدوم هزارجور تکنیک مختص خودش رو داره، وقتشون صرف یادگیری یک زبان مادر می کنن که در همه دستگاه ها قابل اجراست.

تابحال خیلی تلاش ها در این زمینه شده (فلش و تا حدی جاوا در این زمینه ناموفق بودن). از فریم ورک های محبوبی که امروزه به شما امکان برنامه نویسی وب و موبایل اپلیکیشن رو میدن میشه اینها رو نام برد: PhoneGap، Ionic، Appcelerator Titanium، Xamarin

React Native یک فریمورک است که سلسله مراتب کامپوننت های رابط کاربر را برای ساختن کد جاوا اسکریپت ایجاد می کند. ری اکت نیتیومجموعه ای از کامپوننت های سیستم عامل iOS و Android است برای ساخت یک برنامه تلفن همراه. از سوی دیگر، ReactJS یک کتابخانه جاوا اسکریپت open source برای ایجاد رابط کاربر است. با این حال، هر دو React Native و ReactJS توسطFacebook با استفاده از اصول طراحی مشابهی طراحی شده اند، به جز طراحی رابط .

react-native ری اکت نیتیو

با وجود داشتن نقاط قوت و ضعف، چارچوب بومی REACT تمام آزمونها و موانع را برای تبدیل شدن به شماره یک برای تقریبا هر شرکت توسعه دهنده بومی React پشت سر گذاشته. ری اکت نیتیو یک انتخاب عالی برای آن دسته از توسعه دهندگان است که دارای تخصص در جاوااسکریپت هستند، بدون نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا یا iOS Swift . توسعه دهنده ری اکت نیتیو نه تنها چابکی و سهولت در توسعه برنامه های موبایل را نمایش می دهد، بلکه راندمان بالا و هزینه های کم و حجم کار بی فشار در طول فرآیند را تجربه می کند. آن چه فرایند را هیجان انگیز تر می کند این است که نیازی به تمرکز بر روی هر کدام سیستم عامل های iOS و اندروید برای ایجاد برنامه ندارید. از این رو، بسیاری از شرکت های عظیم در جهان به چارچوب ری اکت نیتیو برای ایجاد برنامه های هیجان انگیز که ما هر روز استفاده می کنیم، تکیه می کنند.

درآخر قابل ذکر است هر زبانی پیچیدگی های خود را برای برنامه نویسان دارا میباشد. در این سایت تلاش میشود تا با راه حل های آسان موانع موجود را برای شما علاقه مندان بر طرف نماییم.

با تشکر از شما .